Αναγνώστες

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2012

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Mετά απο καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας επικράτησε του Αχιλλέα Κορυδαλλού με 3-1.Με την έναρξη του αγώνα ο Πέκωφ στο 2ο λεπτό μετά απο σουτ του Λίβου εκμεταλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των αντιπάλων και έκανε εύκολα το 1-0.Λίγο αργότερα στο 8ο λεπτό ο Λίβος που βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα με σουτ εξω από την περιοχή σημείωσε το δεύτερο τέρμα της ομάδας μας.Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου χάθηκαν πολλές ακόμα ευκαιρίες για να μεγαλώσει ο δείκτης του σκορ.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας μπήκε πιό δυνατά και γρηγορα μειώσε σε 2-1 μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι.Mετά από ένα μικρό διάστημα που ο Ικαρος φάνηκε μουδιασμένος από το 65΄ και μετά ξαναπήρε τα ηνία του αγώνα και με γκολ στο 75' έδωσε ουσιαστικά τέλος στο παιχνίδι.Το επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας είναι εκτός έδρας με τον Μαύρο Αετό.